პროექტი ხორციელდება „მწვანე შეთანხმებისთვის მზადყოფნის ხელშეწყობა აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებში" (PROGRESS) პროგრამის ფარგლებში, რომელიც დაფინანსებულია გერმანიის ფედერალური მთავრობის საერთაშორისო კლიმატური ინიციატივის (IKI) მიერ და ხორციელდება GIZ-ის მიერ. დავალება მიზნად ისახავს საქართველოს სოფლის მეურნეობის სექტორში საჯარო და კერძო ადგილობრივი მხარდამჭერი სტრუქტურების გაძლიერებას, რათა მათ უკეთ შეძლონ ფერმერებისა და ბიზნეს სუბიექტებისთვის კლიმატზე ორიენტირებული, მდგრადი და მწვანე ეკონომიკური პრაქტიკების შესახებ კონსულტაციის გაწევა.
სამუშაო ფოკუსირებულია ორ პრიორიტეტულ სასოფლო-სამეურნეო ღირებულებათა ჯაჭვზე, ნუშსა და მოცვზე, და მოიცავს ისეთ გადამკვეთ თემებს, როგორიცაა ბიომრავალფეროვნების დაცვა, ციფრალიზაცია, წრიული ეკონომიკა, გენდერული თანასწორობა და შრომის საერთაშორისო ორგანიზაციის (ILO) შრომის სტანდარტებთან შესაბამისობა. ეისითი გლობალი პროექტის ფარგლებში მოამზადებს სამ პრაქტიკულ, ქართულენოვან სასწავლო პაკეტს, რომლებიც დაეხმარება დარგს ხელმისაწვდომი, პრაქტიკულ სახელმძღვანელოს შემუშავებაში მდგრადი წარმოების პრაქტიკების, მწვანე ინტერვენციებისა და კარგი სასოფლო-სამეურნეო სტანდარტების შესახებ. პარალელურად, ეისითი გლობალი შეიმუშავებს და განახორციელებს მორგებულ მენტორინგისა და სამუშაო ადგილზე სწავლის პროგრამას 3–5 შერჩეული მხარდამჭერი სტრუქტურისთვის, რაც მათ შესაძლებლობას მისცემს დაგეგმონ და განახორციელონ საინფორმაციო კამპანიები, სადემონსტრაციო აქტივობები და შესაძლებლობების განვითარების ინიციატივები ფერმერებისა და ბიზნეს საზოგადოებისთვის. სტრუქტურირებული საჭიროებების შეფასების, დაინტერესებულ მხარეებთან კონსულტაციების, ვალიდაციის სემინარისა და პრაქტიკული მენტორინგის სესიების მეშვეობით ეისითი გლობალი უზრუნველყოფს, რომ ყველა შედეგი იყოს მოთხოვნაზე დაფუძნებული, პრაქტიკულად გამოყენებადი და შეესაბამებოდეს ეროვნულ სასოფლო-სამეურნეო სტრატეგიებსა და PROGRESS-ის მიზნებს.